Borguľa v stíhačke na piatom mieste, titul má Chorvát Legović

Záverečnou juniorskou disciplínou v programe MS v letnom biatlone v Osrblí boli stíhacie preteky juniorov. Jakub Borguľa v nich útočil na bronz, skončil nakoniec piaty. Vyhral Matija Legović z Chorvátska.
Jakub Borguľa obsadil v šprinte 17. miesto so stratou 53 sekúnd na víťaza. S rovnakou stratou vstupoval aj do stíhačky, kde sa vďaka kvalitnej streľbe a rýchlemu behu pomaly dostal až na tretiu priečku. Na nej prišiel ešte na poslednú položku, pričom dovtedy trafil všetkých 15 terčov. Záverečná streľba v stoji mu ale nevyšla. Minul tri terče. Prepadol sa tak na piatu priečku (+1:17 min). V bežeckej časti zaznamenal tretí najlepší čas.

Úplne najrýchlejší na trati bol Matija Legović, a to suverénnym spôsobom. Chorvátovi sa tiež podarili preteky v streleckej časti, kde zapísal iba jednu chybu. V stíhačke tak zvíťazil o celú minútu pred druhým najlepším biatlonistom. Ním bol Ukrajinec Vitalij Mandzyn (+1:00 min), bronz získal jeho krajan Bohdan Borkovskyj (+1:01 min).

Na 12. mieste ukončil stíhačku Slovák Martin Cienik (+2:38 min). Na strelnici urobil päť chýb. Benjamín Belicaj minul deväť terčov a skončil na 29. priečke (+4:57 min). Hneď sa ním bol klasifikovaný Matej Badáň (+5:01 min), Bruno Melicher skončil na 32. pozícii (+5:38 min) a Markus Sklenárik obsadil 35. miesto (+5:59 min).