Kapustová získala v stíhačke druhé striebro, Christovová má zlatý hetrik

27.8.2023, 12:00 | Novinky |
Program záverečného dňa na MS v letnom biatlone v Osrblí odštartovali juniorky v stíhacích pretekoch. Ema Kapustová v nich obhájila striebornú pozíciu zo šprintu, tretie zlato na MS získala Lora Christovová z Bulharska.
Ema Kapustová aj v stíhačke potvrdila, že patrí medzi najväčšie biatlonové talenty. Do stíhačky vstupovala so stratou 13 sekúnd na Bulharku Loru Christovovú. Vďaka výbornej streľbe, z 20 terčov minula len jeden, sa postupne prepracovala na lídersku pozíciu. Po poslednej položke viedla o necelých 18 sekúnd, ale Bulharka predviedla v poslednom kole fantastický beh a Kapustová nakoniec finišovala na druhom mieste so stratou dvoch sekúnd na zlato.

Bulharka tak na MS v Osrblí vyhrala všetky tri disciplíny. Zlato získala v superšprinte, v šprinte a aj v stíhačke. Christovová vyhrala stíhačku hlavne vďaka behu. Na trati bola najrýchlejšia, druhej najlepšej bežkyni nadelila celú pol minútu. Na strelnici urobila päť chýb. Bronz v stíhačke získala Ukrajinka Olena Horodna (+56,5 s).

Do stíhačky sa kvalifikovali aj zvyšné Slovenky. Tamara Molentová obsadila 16. priečku (+4:24 min), pričom na strelnici urobila až osem chýb. Michaela Straková skončila na 17. pozícii (+4:34 min), Veronika Michalechová bola na 18. priečke (+4:55 min) a Alžbeta Garguláková sa umiestnila na 23. mieste (+5:44 min). Preteky išla aj Kristína Makovínyová, ôsma zo šprintu, no stíhačku nedokončila.