Cienik ôsmy v šprinte, zlato získal Ukrajinec Borkovskyj

26.8.2023, 12:00 | Novinky |
Sobotňajší program MS v letnom biatlone v Osrblí pokračoval rýchlostnými pretekmi juniorov. Najlepší zo Slovákov bol Martin Cienik na ôsmom mieste. Medaily brali len Ukrajinci.
Martin Cienik nepostúpil do finále superšprintu pre zlú streľbu. V klasických rýchlostných pretekoch strieľal lepšie. Úvodnú streleckú položku absolvoval bez chyby, na druhej položke urobil dve chyby. Okrem zlepšenej streľby zaznamenal aj dobrý bežecký výkon. Na trati bol 16. najrýchlejší. Nakoniec obsadil ôsmu priečku, pričom na víťaza stratil minútu a štyri sekundy.

Titul majstra sveta získal Bohdan Borkovskyj z Ukrajiny, ktorý na oboch položkách urobil jednu chybu. Jeden náboj mu uletel počas streľby v ľahu. Na strelnici tak položil základ k zisku zlata. No Borkovskyj okrem dobrej streľby aj rýchlo bežal. Zaznamenal tretí najlepší bežecký výkon. Vyhral len o pol sekundy pred krajanom Stepanom Kinašom, ktorému sa podarilo zostreliť všetkých desať terčíkov. Bronz získal ďalší Ukrajinec Vitalij Mandzyn (+11,9 s.).

Do stíhačky postúpili aj ďalší piati slovenskí biatlonisti štartujúci v šprinte. Benjamín Belicaj s jednou chybou skončil na 16. mieste (+1:44 min), Jakub Borguľa sa umiestnil hneď za ním na 17. mieste (+1:46 min). Bruno Melicher obsadil 28. miesto (+3:09 min), Matej Badáň bol na 34. priečke (+3:32 min) a Markus Sklenárik obsadil 35. pozíciu (+3:33).