Šima vo finále superšprintu 28., titul získal Lotyš Rastorgujevs

25.8.2023, 16:00 | Novinky | mediálny tím
Počas piatku na MS v letnom biatlone v Osrblí absolvovali superšprint aj muži, do finále sa zo Slovákov dostal Michal Šima. Zlato získal Andrejs Rastorgujevs z Lotyšska.
Michal Šima sa prebojoval do finále po 25. mieste v kvalifikácii, v ktorej urobil dve chyby. Finále sa mu ale nepodarilo. Už po dvoch ležkách mal na konte šesť chýb a pohyboval sa na 29. mieste. Na dvoch streľbách v stoji zaznamenal dokopy len jednu chybu, no celkovo nezatvoril sedem terčov. Horšie ako on strieľali len traja biatlonisti. Šima nakoniec vo finále skončil na 28. mieste, rovnako na tom bol aj v bežeckom porovnaní, kde zaznamenal 28. bežecký výkon.

Víťazom mužského superšprintu sa stal Lotyš Andrejs Rastorgujevs, Kvalifikácia mu príliš nevyšla, s tromi chybami skončil na 12. priečke. Vo finále si však streľbu postrážil, z 20 terčov zostrelil 19. Patril tak k najlepším strelcom. Pridal k tomu aj druhý najlepší bežecký výkon. Získal tak svoj premiérový titul v letnom biatlone.

Druhý vo finále superšprintu skončil český biatlonista Tomáš Mikyska (+4,9 s.). Ešte na poslednú položku prišiel na prvej pozícii, no na rozdiel od Lotyša zapísal na záver jednu chybu a prepadol sa na druhú priečku. Mikyska vo finále celkovo urobil tri chyby, v bežeckej časti bol najrýchlejší. Bronz získal Artem Tyščenko z Ukrajiny (+13,2 s.). Tyščenko vo finále trafil všetky terče.

Ďalší štyria Slováci neprešli do finále superšprintu. Damián Cesnek skončil v kvalifikácii na 43. mieste, Sebastián Ilavský bol na 60. priečke, Matej Kazár obsadil 62. pozíciu a Tomáš Hasilla sa umiestnil na 63. mieste.